۱۲ بهمن ۱۳۸۶

اگر خواستيد اينترنت پر سرعت بگيريد حتماً سايت Speedtest را ببنيد.
در كرج شركت آسيا رسانه تدبير يا همان Shatel بالاترين سرعت Download و Upload را ارايه مي‌كند. يعني 140 kb/s البته اينترنت پرسرعتي كه من استفاده مي‌كنم kb/s 128 است. در تهران افرا نت اول است البته اين سرويس در اختيار كاربران عمومي قرار نمي‌گيرد.
اگر دوست داشتيد مي‌توانيد سرعت Download و Upload را در نقاط مختلف دنيا را ببينيد و با وضعيت دهشتناك ايران مقايسه كنيد. مثلاً توي ايالت فلوريدا بالاترين سرعت مربوط به دانشگاه كاليفرنياي جنوبي با سرعت Download در حدود 21156 kb/s ، در ايالت ماساچوست بالاترين سرعت مربوط به دانشگاه Tufts برابر با 30000 kb/s و در شهر تل‌آويو سرعت دانلود در دانشگاه تل‌آويو برابر با 10846 kb/s است.
گزارش ديگري كه مي‌توانيد بگيريد اين است كه وضعيت سرويسي كه شما استفاده مي‌كنيد را با ايران، آسيا و جهان مقايسه مي‌كند. مثلاً براي سرويسي كه من استفاده مي‌كنم ميانگين سرعت Download برابر با 67 kb/s است و ميانگين سرعت ISPهاي پرسرعت شركت Shatel برابر با 242 kb/s ميانگين سرعت ISP هاي پرسرعت در ايران برابر با 339 kb/s، ميانگين آسيا 2956 kb/s و ميانگين جهاني 3885 kb/s است. خدا را شكر كه متوجه شدم خيلي با دنيا اختلاف نداريم !!!!!!
راستي شركت افرا نت يك سرويس اينترنت يك هفته‌اي مجاني در تهران و كرج راه‌اندازي كرده كه براي ثبت نام اينجا كليك كنيد.